میوه انتخابات ریاست جمهوری خبر سیاسی

میوه: انتخابات ریاست جمهوری خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

بیش از ۵۰ فیلم‌ سینمایی و تلویزیونی در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌ شوند. 

«مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

«مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

عبارات مهم : زندگی

بیش از ۵۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه های تلویزیونی پخش می شوند.

به گزارش ایسنا، فیلم های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «دو ماه شمسی»، «مختارنامه، کودکان آب»، «مختارنامه، راه عاشقی»، «مختارنامه، دلیران کشور عزیزمان ایران ۲و۱»، «پیش خواهد آمد»، «فرمانده»، «خاتم شیراز»، «مقصد»، «گهواره» «روز واقعه»، «روز عزیز»، «غوطه ور»، «سرخ به رنگ عقیق»، «نه و پنج دقیقه»، «روزهای زندگی»، «کربلا جغرافیای یک تاریخ»، «یونس»، «هیهات»، «خداحافظی طولانی»، «با دیگران»، «انگشتر»، «تنهایی»، «کیس جوان»، «شکارچی قارچ»، «بچه های ابری»، «سپید به رنگ مروارید»، «ستاره لارا»، «مرثیه ای جهت مرتضی» «لباسی جهت خدمت»، «عاشورائیان ـ مسلم ابن عقیل»، «نقش و نقاش»، «تپه عقاب ها»، «مدفن های کرم شب تاب»، «من و زیبا»، «گهواره خالی»، «فراست نیکسون»، «عصر روز دهم»، «سایه بر خورشید»، «امید رهایی»، «پرواز خاموش»، «تولد یک پروانه»، «آتش فشان»، «غریبه ای در شهر»، «فرستاده»، «بیست هزار فرسنگ زیر دریا»، «خرس»، «سانشوی مباشر» و «هیوا» از پنج شنبه تا یکشنبه ۶ تا ۹ مهر ماه از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

«مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

شبکه یک سیما

به گزارش روابط عمومی سیما، فیلم تلویزیونی «دو ماه شمسی» به کارگردانی سعید زارعیان، جمعه ۷ مهر ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

بیش از ۵۰ فیلم‌ سینمایی و تلویزیونی در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌ شوند. 

داستان این تله فیلم سرگذشت شهیدان کاظم دیاله و حاج عباس احمدی دو نفر از انقلابیون روستای شمسی رستاق اشکذر است که در دوران انقلاب اسلامی به شهادت رسیده اند. در این فیلم، امیرمحمد زند، علی اوسیوند، شراره رخام و سید هادی آقابزرگی هنرنمایی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «مختارنامه، کودکان آب» به کارگردانی داوود میرباقری، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

«مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

در این فیلم با بازی فریبرز عرب نیا آمده است: مختار قصد دارد تا قیامش را علنی کند. او نیاز به حمایت قبایل اطراف کوفه دارد. یکی از این قبایل قبیله نخعی است که ابراهیم نخعی پسر مالک اشتر زعیم آن هست. او که در نینوا در کنار دوست و یار کودکی و نوجوانی اش حضرت عباس نبوده است خود را به شیعیان بدهکار می داند. او با جوانان نخعی به مختار می پیوندد. خبر به گوش ابن زیاد می رسد و او را می ترساند و قصد جنگ می کند….

*************************************

بیش از ۵۰ فیلم‌ سینمایی و تلویزیونی در تاسوعا و عاشورای حسینی از شبکه‌های تلویزیونی پخش می‌ شوند. 

فیلم سینمایی «مختارنامه، راه عاشقی» به کارگردانی داوود میرباقری، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی نسرین مقانلو و امین زندگانی آمده است: مختار ثقفی با وساطت شوهر خواهرش عمربن سعد از زندان ابن زیاد خلاص می شود. او راهی مکه می شود تا با عبدالله بن زبیر که بر علیه یزید است و در مکه خود را خلیفه مسلمین اعلام کرده وارد مذاکره شود و سپاهی جهت مقابله با یزید تدارک ببیند. در راه به چادر بادیه نشینی به نام دورهم وارد می شود. دورهم همسر شیرمردی به نام زهیر است که در ظهر عاشورا به شهادت رسیده هست. دورهم به مختار می گوید که او منتقم شیعیان است و باید به خون خواهی حسین برخیزد تا قلب داغداران واقعه نینوا کمی آرام گیرد….

«مختارنامه» و ۵۰ فیلم دیگر جهت عاشورا و تاسوعا

*************************************

فیلم سینمایی «مختارنامه، دلیران کشور عزیزمان ایران ۲و۱» به کارگردانی داوود میرباقری، یکشنبه ۹ مهرماه به ترتیب ساعت ۹ و ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مردم کشور عزیزمان ایران در مبارزه مختار به او خدمات ارزنده ای ارائه می دهند و به عنوان دوستدار شیعیان آشنا می شوند.

در این دو فیلم، رضا رویگری و فریبرز عرب نیا هنرنمایی کرده اند.

*************************************

شبکه دو سیما

فیلم تلویزیونی «پیش خواهد آمد» به کارگردانی بهروز شعیبی، پنج شنبه ۶ مهر ماه ساعت ۸ صبح از شبکه دو سیما پخش می شود.

این فیلم زندگی غلام، آوا و بهنام را روایت می کند که دو روز مانده به تاسوعا، در زندگی هر کدامشان گرهی می افتد و هرکدام از این سه وقت کوتاهی دارند تا مسئله خود را حل کنند و دست تقدیر به نحوی آنها را روبه روی هم قرار می دهد تا مسئله گشای یکدیگر باشند.

در این فیلم سینمایی سیامک صفری، مهدی صباغی و یکتا ناصر نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «فرمانده» به کارگردانی علی عطشانی، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی بیژن امکانیان و محمدرضا داوودنژاد در مورد مرتضی یکی از فرماندهان دوران جنگ است که اکنون زندگی راحت و عزتمندی دارد. در ایام محرم، ناصر، یکی از افراد تحت فرماندهی او که اکنون دچار پرسشها اقتصادی و ورشکستگی در تجارت شده است هست، به قصد یاری نزد مرتضی می آید. مرتضی به کج روی ها و زد و بندهای اقتصادی ناصر پی می برد….

*************************************

فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» به کارگردانی ایمان افشاریان، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: پدر بهروز که نذر کرده یک صندوق خاتم جهت عتبات و عالیات بسازد، سکته می کند. او وصیت می کند که بهروز این کار را انجام دهد. منصور دایی بهروز نیز به دنبال منانفع مالی خود است و قصد دارد خودش کار را انجام دهد. بهروز به پیشکسوتان خاتم مراجعه می کند تا هم از آنها کمک بگیرد….

سلمان فرخنده، سوده شرحی و علی مقصودی بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «مقصد» به کارگردانی اصغر نعیمی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم با بازی رامین راستاد، سحر قریشی و محمود عزیزی در مورد شخصی به نام رضا است که به همراه پدرزنش در حال ساخت سقاخانه ای جهت حرم امام حسین (علیه السلام) هستند که نذر اهالی محله هست. مریم همسر رضا که زندگی اش را وقف خدمت به افراد معلول و سال خورده کرده هست، بر اثر بیماری صعب العلاجی می میرد. رضا به هم می ریزد و پای رفتن به کربلا ندارد و انگیزه بردن سقاخانه را از دست می دهد… .

*************************************

فیلم تلویزیونی «گهواره» به کارگردانی نادر مقدس، یکشنبه ۹ مهرماه ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی محمود پاک نیت و مهوش صبرکن آمده است: ربّعلی در مراسم تعزیه عاشورا، نوزادی را از دست زنی می گیرد و در مراسم جهت ادا نذر می چرخاند. ولی بعد از آن، مادر نوزاد ناپدید می شود. ربعلی، نوزاد را به نزد همسرش در امامزاده ای که متولی آن است می برد. او و همسرش که در سنین کهولت به سر می برند، فرزندی ندارند….

*************************************

فیلم سینمایی «روز واقعه» به کارگردانی شهرام اسدی، یکشنبه ۹ مهرماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: عبدالله که از طایفه نصرانیان و مسیحی است با راحله که یک دختر مسلمان عرب است ازدواج می بندد، ولی در روز عروسی ندایی از او یاری می خواهد و او را به سوی کوفه دعوت می کند. عبدالله بعد از شنیدن صدا به سوی کوفه می رود وقایع زیادی برایش اتفاق می افتد و آخر در غروب روز عاشورا به کربلا می رسد و با واقعه کربلا روبه رو می شود. ‏

عزت الله انتظامی، جمشید مشایخی، مهدی فتحی، محمدعلی کشاورز و سعید نیک پور بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «روز عزیز» به کارگردانی محسن توکلی، پنج شنبه ۶ مهرماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با نقش آفرینی مینا جعفرزاده و افشین نخعی خواهید دید: ملوک پیرزنی است که پزشکان وی را به علت سرطان جواب کرده اند. آخرین آرزوی ملوک برگزاری مراسم عزاداری و نذری ظهر عاشورا می باشد. متاسفانه به علت اختلافات و سوءتفاهم های پیش آمده بین فرزندان بعد از ۶ سال توقف این مراسم برگزاری مجدد آن غیرممکن می باشد. محمدهادی نوه ی دختری ملوک، سرباز است که یک روز قبل از تاسوعا به مرخصی فرستاده می شود. او بعد از اطلاع از شرایط وخیم عزیز، تصمیم می گیرد با کمک پدر و مادر خود به آخرین آرزوی عزیز جامع عمل بپوشاند که در راه رسیدن به نشانه خود در این وقت کوتاه پرسشها و مشکل های زیادی را مجبور می شود.

*************************************

فیلم سینمایی «غوطه ور» به کارگردانی ران اسکالپیلو، پنج شنبه ۶ شهریورماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: در دل اقیانوس یک کشتی جهت تعمیر لوله های عظیم نفتی لنگر انداخته و باید خیلی فوری قبل از رسیدن طوفان یک شناور به کف اقیانوس بفرستد.

دنی هاستون، متیو گووده و جو کوله بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «مامور ناشناس» به کارگردانی توماس گولامریان، پنج شنبه ۶ مهر ماه ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در خلاصه فیلم آمده است: یک خبرنگار آمریکایی مقاله ای را با عنوان «پیوند تاریک» منتشر می کند که در آن ادعا شده است که شرکت سیا در قاچاق مواد مخدر و همچنین قاچاق انسان در نیکاراگوئه دست داشته اند. رییس جمهور آمریکا ماموری را به منظور پیگیری به این پرونده و به دست آوردن اطلاعاتی جهت از بین بردن اسناد بر علیه آمریکا در شرکت می گمارد….

اودو کی یر، جامس بورنس و برون بویر بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم تلویزیونی «سرخ به رنگ عقیق» به کارگردانی روح اله حجازی، جمعه ۷ مهر ماه ساعت ۱۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: پیرزنی به نام عقیق،۲۰ سال است چشم انتظار پسرش داوود مانده که مفقودالاثر شده است هست. حالا بعد از ۲۰ سال خبر رسیدن پیکر پسرش را جهت او آورده اند. او جهت دیدار با پسرش به شهر خود و منزل ای که تنها دیوارهای آن باقی مانده بازگشته است ….

در این فیلم تلویزیونی، علی دهکردی، رابعه مدنی و شیوا ابراهیمی نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «نه و پنج دقیقه» به کارگردانی مسعود نجف پور بوشهری، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با هنرنمایی سامان جاهیدن محمدی، عباس جوادی و منوچهر سلطانی خواهید دید: هواپیمای خلبان علیرضا یاسینی مورد اصابت گلوله ضد هوایی نیروهای بعثی قرار می گیرد و سقوط می کند. یاسینی، با چتر نجات در نخلستان های بصره فرود می آید و پیرمردی عرب او را می یابد….

*************************************

فیلم سینمایی «روزهای زندگی» به کارگردانی پرویز شیخ طادی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۸ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم خواهید دید: سال ۱۳۶۷، آخرین روزهای جنگ تحمیلی، در یک بیمارستان صحرایی نزدیک خط مقدم جبهه، دکتر امیرعلی علوی که سرپرستی بیمارستان را به عهده دارد. او با تمام تخصص و علاقه و توانش به مداوای مجروحان جنگ مشغول است و همسرش لیلا نیز که پرستار و دستیارش است با او کار می کند….

حمید فرخ نژاد، هنگامه قاضیانی و کوروش سلیمانی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

مستند سینمایی «کربلا جغرافیای یک تاریخ» به کارگردانی داریوش یاری، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

آغاز مستند با روایتی راحت از بعثت پیامبر شروع می شود و در طی چند جمله تاریخ اسلام تا وقت واقعه کربلا روایت می شود و در ادامه از درخواست مردم کوفه از امام حسین (ع) جهت خلافت داستان ادامه می یابد. امام، مسلم بن عقیل را جهت تایید این ماجرا به کوفه فرستاده و مسلم پیامی مبنی بر حمایت مردم کوفه جهت امام می فرستد. ولی مسلم پیش از همه یاران امام کشته می شود….

امیر مولوی، محمد اشکان فر و زهرا رئیسی در این مستند هنرنمایی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «یونس» به کارگردانی داریوش یاری، یکشنبه ۹ مهرماه ساعت ۸ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی مریم بوبانی، فرزین صابونی و علی سلیمانی خواهید دید: یونس نوجوانی است که به همراه پدر و مادربزرگش در منزل ای کلنگی در حوالی بهشت زهرا زندگی می کند. پدرش نصیر گچ کار است و درآمد بالایی ندارد. پدر، دوستی صمیمی به نام هاشم دارد و به واسطه این دوستی فرزندان آنها یونس و محمدرضا هم با هم رفاقت دیرینه ای دارند. در آستانه ماه محرم و به دنبال وقوع یک اتفاق راحت دوستی آنها به سردی می گراید….

*************************************

فیلم سینمایی «هیهات» به کارگردانی هادی ناییجی، یکشنبه ۹ مهرماه ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می شود.

در این فیلم خواهید دید: این فیلم ۴ داستان متفاوت از زندگی افراد مختلفی است که در ایام محرم با وقوع حوادث مختلفی تبدیل به انسان های بهتری با شرایط والاتر می شوند. رحمان پسر جوانی است که با بی مبالاتی در برابر مادر بیمار و زمین گیرش موفق نشده، او را به زیارت کربلا ببرد. در همین ایام جهت رساندن بخشی از ضریح حرم امام حسین، شوشتر، پذیرای گروه حمل ضریح و مسئولان شده است است….

حامد بهداد، مینا ساداتی و بابک حمیدیان نقش آفرینان این فیلم هستند.

*************************************

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «خداحافظی طولانی» به کارگردانی فرزاد موتمن، پنج شنبه ۶ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: مردی به نام یحیی، کارگر راحت کارخانه نساجی به تازگی از اتهام قتل جنجالی همسرش تبرئه و آزاد شده است هست. ولی جامعه و اطرافیانش هنوز او را به عنوان یک مجرم نگاه می کنند. یحیی در تمام طول فیلم همسرش را می بیند و با او حرف می زند. در همین شرایط او به زنی علاقه مند شده است و حالا جهت سامان دادن به زندگی و شرایط جدید، باید بر پرسشها غلبه کند.

در این فیلم سینمایی سعید آقاخانی، ساره بیات و میترا حجار نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «با دیگران» به کارگردانی ناصر ضمیری، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی هنگامه قاضیانی، بابک حمیدیان و حمیدرضا آذرنگ آمده است: آرزو زنی جوان که به همراه شوهرش در مشهد زندگی می کنند در آرزوی فرزند دار شدن هست. ولی تاکنون چند بار ناخواسته فرزند اش سقط شده است است و حالا دیگر فرزند دار نمی شود. مادر شوهر او نیز بسیار فشار می آورد که پسرش دوباره ازدواج کند. تا اینکه دکتر به آنها راه حل جدیدی پیشنهاد می کند. او به آنها پیشنهاد می دهد از رحم یک زن دیگر جهت این کار کمک بگیرند ولی زن هایی که حاضر به این کار هستند پول زیادی را مطالبه می کنند….

*************************************

فیلم تلویزیونی «انگشتر» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه چهار پخش می شود.

قصه ی این فیلم راجع به ­ی یونس، دانشجوی عمران است که با موتورسیکلت کار می کند. او در یکی از روزها کنار راه آهن انگشتری را پیدا می کند که می داند متعلق به پسری نابیناست که همراه مادرش در ایستگاه به دنبال انگشتر می گردند، ولی انگشتر را از آنها پنهان کرده و به آنها بعد نمی دهد؛ چون اعتقاد است این انگشتر می تواند موجب اتفاقات خوبی در زندگی او شده است و شانس موفقیتش باشد!

امیر جلیلی، عیسی یونسی، بهرام ابراهیمی و سودابه بیضایی در فیلم تلویزیونی «انگشتر» ایفای نقش کرده اند.

*************************************

تله فیلم «تنهایی» به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل، یکشنبه ۹ مهر ماه ساعت ۲۰:۳۰ پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی شهاب حسینی و رویا تیموریان خواهید دید: خبر وخامت حال مردی که در کما است باعث می شود فرزندان ناسازگارش از نقاط متفاوت دور هم جمع شوند. حمید از زندان می آید، رضا برادرش از عسلویه و سیمین نیز حضور دارد. سیمین و رضا به خاطر توجه بیش از حد پدر و مادرشان به حمید دلخوشی از او ندارند….

*************************************

شبکه پنج سیما

فیلم سینمایی «کیس جوان» به کارگردانی اندرو ون دورن، پنج شنبه ۶ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می شود.

در این فیلم با بازی رود فلتکامپ، حناچنی و مونیک هنریک خواهیم دید: کیس بکلز پسر فرزند ای خیال پرداز است که بارها از سوی معلم و والدینش به خاطر خیال پردازی های بسیارش مورد انتقاد قرار می گیرد. هر چند تمام این بزرگ ترهای زندگی اش در واقع کیس را به خاطر این قدرت خلاقیتش در دل ستایش می کنند؛ ولی این میزان خیالاتی بودن بکلز با واقعیت زندگی اش به مقدار زیادی منافات دارد! کیس خانواده ای فقیر دارد. پدرش مغازه ی کفاشی دارد که کارش نگرفته و هر لحظه مقروض است و علاوه بر این دچار بیماری سل هم هست….

*************************************

فیلم سینمایی «شکارچی قارچ» به کارگردانی جیسون کورتلاند و جولیا هالپیرین، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در خلاصه داستان آمده است: لوسین و رجینا زوجی هستند که کارشان چیدن قارچ های متفاوت از جنگل هست. آنها وضع مالی بسیار بدی دارند و از بعد هزینه های جاری، حتی پول بنزین اتومبیل خرابشان هم، برنمی آیند. لوسین یک متخصص در آشنایی قارچ ها و فواید آنهاست. رجینا که از این اوضاع خسته شده است جهت کار در رستورانی که یک بار خریدار قارچ از آنها بوده، مشغول به کارگری می شود. لوسین به تنهایی ادامه می دهد….

جیسونکورتلاند، تیفانی استاب و آلمکس لی بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

فیلم سینمایی «بچه های ابری» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۰:۴۵ از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی حامد زیاران و ملیکا ناظری خواهیم دید: محمدعلی با پدرش حاج آقا به حسینیه می رود و در آنجا با دختر کوچکی به نام زهرا که نوه خادم آنجاست آشنا می شود. یک شب شخصی اعلامیه ای به محمدعلی می دهد و او که نمی داند چیست، بین فرزند ها و در قسمت خانمانه پخش می کند. مامورین ساواک خبردار شده است و به حسینیه می آیند. محمدعلی مجبور می شود که با اعلامیه ها فرار کند…

*************************************

فیلم سینمایی «سپید به رنگ مروارید» به کارگردانی روح اله حجازی، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

فیلم داستان زندگی مادری را روایت می کند که فرزندش (احمد) سال هاست که زندگی نباتی دارد و او به همین علت چندین سال است که از منزل بیرون نرفته و از احمد مواظبت می کند. عروسی پسر دومش ایمان است ولی قصد دارد به خاطر احمد به عروسی نرود تا اینکه دختری به نام سحر به منزل آنها می آید….

رابعه مدنی، شاهرخ استخری و لیندا کیانی در این فیلم هنرنمایی کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «ستاره لارا» به کارگردانی پیت دی ریکر، یک شنبه ۹ مهرماه ساعت ۱۰:۴۵ از شبکه پنج پخش می شود.

خلاصه داستان فیلم از این قرار است که: لارای هفت ساله به تازگی به همراه خانواده اش به شهری دیگر مهاجرت کرده اند و دخترک اوقات مشکل را بدون داشتن دوست سپری می کند. شبی در حالی که لارا در کنار پنجره اتاقش نشسته است ستاره ای را می بیند که از آسمان سقوط می کند. لارا به کمک ستاره که در اثر سقوط صدمه دیده می شتابد…!

*************************************

فیلم سینمایی «مرثیه ای جهت مرتضی» به کارگردانی سعید دریادل، یک شنبه ۹ مهرماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می شود.

در این فیلم با بازی حسین سلیمانی، رحیم نوروزی و حدیثه تهرانی خواهید دید: مرتضی پسر معلولی است که کند ذهنی دارد. او با مادر پیرش و برادرش جعفر زندگی می کند و بسیار به او وابسته هست. جعفر با دختری به نام مریم آشنا می شود که او هم برادری شبیه به شرایط مرتضی دارد. جعفر از او خواستگاری می کند و او در صورتی می پذیرد که مرتضی نزد آنها زندگی نکند. جعفر تصمیم می گیرد که چند روز به منزل نیاید و همین شروع پرسشها معنوی فراوانی جهت مرتضی می شود….

*************************************

شبکه کودک

فیلم تلویزیونی «لباسی جهت خدمت» به کارگردانی هادی شریعتی، پنج شنبه ۶ مهرماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

داستان فیلم راجع به ی منصور است که جهت تولد نامزدش زری، هدیه ای تهیه کرده هست. او جهت پنج ساعت مرخصی می گیرد تا بتواند هدیه را به دست نامزدش برساند ولی با شیطنت فرزند های خواهرش با اتفاقات دیدنی مواجه می شود.

در این فیلم سوگل طهماسبی، وحید شیخ زاده، ایمان رستمی و کیمیا میرصادقی ایفای نقش کرده اند.

*************************************

انیمیشن سینمایی «عاشورائیان ـ مسلم ابن عقیل» به کارگردانی ناهید صمدی امین، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهید دید: مسلم بن عقیل، پسر عمو و نماینده ی امام حسین علیه السلام، بنا به دعوت مردم کوفه از امام حسین علیه السلام، به این شهر عزیمت می کند تا از مردم این شهر بیعت بگیرد. حامیان خلیفه، یزید را از ناتوانی نعمان، حاکم کوفه، مطلع کرده و یزید، عبیدالله بن زیاد را به این شهر می فرستد. مردم کوفه به تصور اینکه او امام حسین علیه السلام است از او استقبال می کنند. عبیدالله، بیعت کنندگان امام حسین علیه السلام را ترساندن کرده و به دیدن یکی از ایشان به نام هانی می رود. به مسلم، که در منزل هانی به سر می برد، پیشنهاد می شود عبیدالله را بکشد ولی او حرمت مهمان را نگاه داشته و دست بر شمشیر نمی برد….

*************************************

فیلم تلویزیونی «نقش و نقاش» به کارگردانی مهدی جعفری، شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: مصادف با دهه اول ماه محرم حاج یوسف که پدر حبیب است جهت تکیه دِه نذر آویختن یک پرده نقاشی با عنوان عاشورا می کند و با رأی گیری از افراد شورا تصمیم به برپایی مراسم پرده خوانی، تعزیه و دعوت از یک گروه تعزیه خوان می کنند؛ درحالی که هیچ کدام از اهالی این دِه تاکنون عزاداری به این شکل را ندیده اند. حبیب که فلسفه شهادت امام حسین(ع) هنوز برایش قابل فهم نیست، با ذهن کودکانه خود تلاش در برهم زدن تعزیه دارد. در نهایت معلم دِه با زبان کودکانه به انتقال مفاهیم عاشورا و فلسفه قیام امام حسین(ع) می پردازد.

ستاره پسیانی، محمود عزیزی، پرویز فلاحی پور و منوچهر علی پور بازیگران این فیلم هستند.

*************************************

انیمیشن سینمایی «تپه عقاب ها» به کارگردانی صمد غلام زاده، یکشنبه ۹ مهر ماه ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

این انیمیشن داستان «جوجه عقابی» است که یکی از رزمندگان او را از فوت نجات می دهد و به آن پرواز می آموزد. دوستی این رزمنده ها و عقاب، عنوان این انیمیشن است.

*************************************

شبکه امید

انیمیشن سینمایی «مدفن های کرم شب تاب» به کارگردانی ایزو تاکاهاتا، پنج شنبه ۶ مهرماه، ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این انیمیشن آمده است: سیتا پسر نوجوانی هست. او و خواهر کوچکش ستسوکو به همراه مادرشان در یکی از روستاهای ژاپن زندگی می کنند. ژاپن درگیر جنگ جهانی دوم بوده و به شدت زیر آتش توپخانه های دشمن هست. پدر سیتا در خدمت نیروی دریایی ارتش بوده و مدت هاست که به منزل نیامده هست. اوضاع جنگ و بمباران مردم بی دفاع شهرها هر روز وخیم تر می شود….

*************************************

فیلم سینمایی «من و زیبا» به کارگردانی فریدون حسن پور ، جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی پرویز پرستویی، شهاب حسینی و نیکی نصیریان خواهید دید: شخصی به نام موسی که پرویز پرستویی نقش آن را بازی می کند درصدد توبه از گذشته هست، همسر موسی در اثر درد وضع حمل جان سپرده و موسی هنگامی که متوجه شده است که کار از کار گذشته است … .

*************************************

انیمیشن سینمایی «عاشوراییان» به کارگردانی «ناهید صمدی امین» پنج شنبه ۸ مهرماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه امید پخش می شود.

*************************************

فیلم تلویزیونی «گهواره خالی» به کارگردانی شهرزاد سالمی، یک شنبه ۹ مهر ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه امید پخش می شود.

در خلاصه داستان با بازی مریم کاویانی و حسن اسدی آمده است: دو برادر به نام های حسین و امیرعباس تلاش دارند تا با کمک دوستانشان در محل، به مادر یک شهید جهت برگزاری هیئت عزاداری امام حسین علیه السلام کمک کنند. حسین و امیرعباس یک شب در حال رفتن به خانه، به پیرزنی بر می خورند که در حال زدن پارچه سیاه بر سر در منزلش است….

*************************************

شبکه افق

فیلم سینمایی «فراست نیکسون» به کارگردانی ران هاوارد، جمعه ۷ مهر ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهید دید: نیکسون بعد از رسوایی واترگیت استعفا می دهد و از ریاست جمهوری کناره گیری می کند. او بدون اینکه محاکمه شود، مشمول عفو رییس جمهور بعدی یعنی جرالد فورد می شود. مردم از عفو نیکسون بسیار بهت زده می شوند، ولی کاری از دستشان برنمی آید. در این بین مجری یک برنامه پربیننده تلویزیونی به نام دیوید فراست تصمیم می گیرد که با نیکسون مصاحبه کند. فراست به دنبال این است که با برگزاری این مصاحبه شهرت خود را زیاد کند و اعتبار بیشتری را به دست آورد….

در این فیلم سینمایی فرانک لانگلا و کوین بیکن ایفای نقش کرده اند.

*************************************

فیلم سینمایی «عصر روز دهم» به کارگردانی مجتبی راعی، جمعه هفتم مهر ماه ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان فیلم راجع به زن دکتری است که به عراق سفر می کند تا خواهرش را که در وقت جنگ کشور عزیزمان ایران و عراق به دست یک عراقی به نام محسن محمود افتاده، پیدا کند. الزام این جستجو به حال مادر او باز می گردد که رو به فوت است و می خواهد دختر گم کرده اش را ببیند و حالا که صدام سقوط کرده مناسب ترین وقت جهت شروع این جستجوست. او مرد عراقی و خواهرش را می یابد، ولی مرد اجازه نمی دهد زن دکتر، دختر را با خود ببرد و همه چیز را منکر می شود.

در این فیلم هانیه توسلی و احمد مهران فر نقش آفرینی کرده اند.

*************************************

شبکه نمایش

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «سایه بر خورشید»، «امید رهایی» و «پرواز خاموش» پنج شنبه ۶ مهر ماه ساعت ۱۳، ۱۷، ۲۱ از شبکه نمایش روی آنتن می رود.

*************************************

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «تولد یک پروانه»، «آتش فشان»، «غریبه ای در شهر» و «فرستاده» جمعه ۷ مهرماه ساعت ۱۱، ۱۵ ، ۱۷ و ۲۱ از شبکه نمایش پخش می شود.

*************************************

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «بیست هزار فرسنگ زیر دریا» و «خرس» شنبه ۸ مهر ماه ساعت ۱ بامداد و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

فیلم های سینمایی و تلویزیونی «سانشوی مباشر» و «هیوا» یکشنبه ۹ مهر ماه ساعت یک بامداد و ساعت ۲۱ روی آنتن شبکه نمایش خواهد رفت.

واژه های کلیدی: زندگی | داستان | سینمایی | کارگردانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz